Rok szkolny
Strona główna
Kalendarz
Dni wolne
Dzwonki
Podręczniki
Szkolny zestaw programów nauczania
Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017
Klauzula informacyjna RODO
 O szkole
Dyrektor
Ilość klas
Oddział przedszkolny
Ilość nauczycieli
Dla rodziców
e-dziennik
Dla nauczycieli
Szkoła w obiektywie
 Z życia szkoły
COVID-19
Dokumenty szkolne
Gazetka szkolna
Samorząd Uczniowski
Plan busów
Zajęcia Świetlicowe
Rejestry zbioru danych
 Języki obce
Kącik języka angielskiego
Kącik języka niemieckiego
 Wydarzenia
Imprezy szkolne
Osiągnięcia uczniów
Galeria
Konkursy
Książki naszych marzeń
 Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
 Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
 subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKONEGO 2016/2017

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Dla uczniów był to pracowity rok. Uroczystość zakończenia poprowadziła uczennica klasy szóstej - Zuzanna Rembecka. Pani Dyrektor – Barbara Lemanowicz wręczyła wiele nagród i wyróżnień. Wyróżniono ucznia za największy przyrost wiedzy. Klasa szósta zdobyła puchar przechodni dla klasy z najwyższą średnią. Duża grupa uczniów została wyróżniona za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe bądź bardzo dobre zachowanie, zaś ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Troje uczniów uzyskało najwyższą średnią ocen w szkole tj. 5,36 i tym samym otrzymali nagrodę w postaci stypendium naukowego. Czworo uczniów oddziału przedszkolnego otrzymało dyplom i nagrodę superprzedszkolaka. Uczniowie klasy trzeciej na zakończenie I etapu edukacyjnego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Jedna uczennica otrzymała nagrodę za 100% frekwencję. Przyznano także nagrody za wyróżniającą wiedzę z ortografii i matematyki, wyjątkowe zainteresowanie czytelnictwem, dla kulturalnego ucznia. Dyrektor Szkoły wraz Radą Pedagogiczną ufundował nagrody dla uczniów w kategorii „Najlepszy z najlepszych”. Wybór takiego ucznia był w tym roku szkolnym bardzo trudny, tym bardziej, że nagroda nie była przyznana przez dwa poprzednie lata, i wyróżniono aż trzech uczniów: Zuzannę Rembecką, Patrycję Sodel i Michała Lewandowskiego.  Przedstawicie gminy, pani Marta Bochen złożyła gratulacje uczniom, wręczyła nagrodę za zawody sportowe na ręce Pani Ewy Zero, opiekuna drużyn i nauczyciela wychowania fizycznego. Pani Dyrektor podziękowała sołtysom, rodzicom i osobom indywidualnym za pomoc i wsparcie dla szkoły. Klasa druga i trzecia wystąpiła w części artystycznej kończącej rok szkolny. Następnie uczniowie udali się do klas, aby pożegnać się z wychowawcami i otrzymać świadectwa.

Rok szkolny 2016/2017 został zakończony!

Dodał: JM dnia: 04.07.2017 czytaj więcej / 1759
 WYCIECZKA DO GDAŃSKA

W środę 21 czerwca 2017r. uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami udali się na wycieczkę do Gdańska. Wśród atrakcji były warsztaty w „Edu Parku”, w których uczniowie klas młodszych zajmowali się tematyką „Niezwykła Ziemia”, a uczniowie klas starszych „Chemia w pigułce”. „Niezwykła Ziemia” to podróż przez Układ Słoneczny, podczas której uczniowie dowiedzieli się, dlaczego Ziemia jest wyjątkowa. Na warsztatach uczniowie zamknęli chmurę w butelce, stworzyli chemiczną tęczę w probówkach oraz sprawdzili ile ciepła może przechować powietrze, a ile woda. Podczas „Chemii w pigułce” nie zabrakło „gorących” reakcji chemicznych. Następną atrakcją było zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Odwiedziliśmy Stare Miasto, Fontannę Neptuna, kościoły.  Zwiedziliśmy wystawę budowli z klocków Lego. Najbardziej atrakcyjne budowle to: Air Force One – największy samolot, aleja gwiazd sportu (np. Lewandowski, Radwańska, Sonik), dworzec kolejowy w Gdyni, Stocznia Gdańska i wiele, wiele innych.

Dodał: JM dnia: 04.07.2017 czytaj więcej / 0
 DZIEŃ SPORTU

Dnia 14 czerwca odbył się Dzień Sportu. Dzień ten rozpoczęto od wspólnej rozgrzewki. Następnie Pani Ewa Zero przeprowadziła turniej klas. Rywalizowano w dwóch kategoriach: oddział przedszkolny, klasy I – III oraz klasy IV – VI. Grupa młodsza zmagała się z takimi konkurencjami jak: bieg z wiązaniem szarfy, skoki z piłką między kolanami, rzut woreczkiem do celu, kto więcej razy skoczy przez skakankę i „kręgle”.  Wśród uczniów zwyciężyła klasa III, drugie miejsce zajęła klasa II, trzecie miejsce – klasa I, czwarte miejsce – oddział przedszkolny. Grupa starsza rywalizowała w konkurencjach: bieg ze skakanką, bieg z dużą piłką, bieg z piłeczką ping – pongową, rzut woreczkiem do celu, bieg z wiązaniem szarfy i „kręgle”. Zwyciężyła klasa V, drugie miejsce zajęła klasa IV, zaś trzecie – VI. Następnie odbyły się indywidualne biegi na czas. Uzyskano następujące lokaty:

1. Oddział przedszkolny.

Dziewczęta:

I miejsce – Tkaczyk Wikotria

II miejsce – Olech Magdalena

III miejsce – nie przyznano

Chłopcy:

I miejsce – Kozak Tymoteusz

II miejsce – Czaczkowski Szymon

III miejsce – Czarnecki Kamil

 

2. Klasy I – II.

Dziewczęta:

I miejsce – Krupa Jagoda

II miejsce – Olech Dominika

III miejsce – Zybała Maja

Chłopcy:

I miejsce – Czaczkowski Stanisław

II miejsce – Kozak Szymon

III miejsce – Irwan Piotr

 

3. Klasy III – IV.

Dziewczęta:

I miejsce – Krupa Maja

II miejsce – Tkaczyk Emilia

III miejsce – Czarnecka Wiktoria

Chłopcy:

I miejsce – Zapalski Sebastian

II miejsce –Badalewski Szymon

III miejsce – Rosiński Szymon

 

4. Klasy V – VI.

Dziewczęta:

I miejsce – Sodel Patrycja

II miejsce – Nowicka Julia

III miejsce – Kowalska Patrycja

Chłopcy:

I miejsce – Biegajski Paweł

II miejsce – Dudziak Miłosz

III miejsce – Lewandowski Michał

Na zakończenie Dnia Sportu Pani Dyrektor wręczyła poszczególnym klasom pamiątkowe dyplomy zaś uczniom, którzy zwyciężyli w biegach – medale. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.


Dodał: JM dnia: 04.07.2017 czytaj więcej / 1
 FESTYN RODZINNY

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny połączony z kampaniami „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i „Postaw na rodzinę”. Pani Dyrektor –Barbara Lemanowicz powitała przybyłych gości. Dalszą część uroczystości poprowadziła Pani Tetyana Novak – Piasecka. W części artystycznej z okazji Dnia Matki i Ojca wystąpili uczniowie z „Koncertem Życzeń”. Koncert został poprowadzony przez uczniów klasy szóstej: Zuzannę Rembecką i Michała Lewandowskiego. Oddział przedszkolny zaśpiewał piosenkę pt.”Kocham Cię, Ti Amo, Je Taime”, klasa pierwsza – „Tata jest potrzebny”, klasa druga z trzecią – „Mama w kuchni” i „Walczyk dla mamy”. Klasy starsze zaprezentowały występy muzyczne: klasa czwarta –„Jezioro łabędzie”, klasa piąta – „Makumbę”, a klasa szósta – „Bałkanicę”. Po koncercie życzeń wystąpiło koło taneczne oraz szkolny zespół muzyczno – wokalny „Bursztynki.pl”. Następnie swój występ na akordeonach zaprezentowali zaproszeni goście z Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu. Na zakończenie części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla Emilii Tkaczyk i Patrycji Sodel w konkursie „Laurka dla mamy z życzeniami w języku angielskim”. Po części artystycznej można było skorzystać z kawiarenki i loteryjki. Nie zabrakło atrakcji dla rodziców: kącika piękności Oriflame, w którym przeprowadzono warsztaty pielęgnacji „Aksamitne dłonie” oraz sesję pielęgnacji twarzy, punktu medycznego, w którym można było zmierzyć ciśnienie czy poziom glukozy. Również można było skorzystać z kącika fryzjerskiego i malowania twarzy. Odbyły się konkurencje zręcznościowe: trzy koła, rzut kaloszem, koło fortuny, w których można było wygrać słodycze. Zaprzyjaźnieni ze szkołą motocykliści przewieźli chętnych na sowich „maszynach”. Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów: wójta gminy Świecie nad Osą – Pana Ireneusza Maja, Radzie Sołeckiej z Białobot i Bursztynowa, rodzicom Państwu Piotrowi i Barbarze Rembeckim. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu festynu.

Dodał: JM dnia: 04.07.2017 czytaj więcej / 0
 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017r. (piątek)
godz. 8.00 msza święta
godz. 9.00 uroczystość w szkole.

Dodał: JM dnia: 22.06.2017 czytaj więcej / 0
 PIESZA WYCIECZKA DO RYWAŁDU

31 maja sprawdziliśmy naszą wytrzymałość fizyczną. Wybraliśmy się pieszo do położonego po sąsiedzku Rywałdu. Trasa wynosiła około 5 km. Wszyscy, nawet maluchy z oddziału przedszkolnego, dzielnie i dotarły do celu. Na miejscu zwiedziliśmy sanktuarium, klasztor, w którym w czasach komunizmu więziony był kardynał S.Wyszyński. Następnie zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla w ogrodzie zakonnym, po którym mogliśmy się wybiegać do woli. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy z rodzicami do domu.

Dodał: JM dnia: 17.06.2017 czytaj więcej / 0
 WARSZTATY PRZYRODNICZE "PSZCZÓŁKKI - EKOPRZYJACIÓŁKI"

30 maja 2017r. odbyły się warsztaty przyrodnicze dla uczniów klas I - III pn. "Pszczółki - ekoprzyjaciółki", którego organizatorem był Wojewoda Kujawsko - Pomorski przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Zajęcia prowadził pszczelarz, który w sposób bardzo przystępny i atrakcyjny dla dzieci zaprezentował zagadnienia związane z pszczelarstwem oraz rolą owadów zapylających w ekosystemie. Uczniowie poszerzyli wiedzę o życiu i zwyczajach pszczół, produktach pszczelich i ich właściwościach oraz istniejących zagrożeniach życia pszczół i zasadach tworzenia przyjaznego im środowiska. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki.

Dodał: JM dnia: 07.06.2017 czytaj więcej / 0
 PIKNIK RODZINNY

W dniu 10.06.2017 roku

w Szkole Podstawowej w Bursztynowie

odbędzie się

PICNIC COUNTRY

z okazji

DNI MATKI, OJCA I DZIECKA

połączony z kampaniami

- ZTU i „Postaw na rodzinę!”

W programie przewidziano: koncert życzeń, występ zespołu muzyczno-wokalnego „ Bursztynki”, występ szkoły muzycznej, rozstrzygnięcie konkursów ZTU oraz „Laurka dla mamy z życzeniami w języku angielskim”, rodzinne konkurencje sportowe, kawiarenka, Picoland, loteria fantowa, Koło fortuny, kącik piękności ( Oriflame), kącik fryzjerski, pokaz motorów.

                           Na festynie obowiązuje uśmiech na twarzy i dobry humor!

Serdecznie zapraszamy!

Dodał: JM dnia: 03.06.2017 czytaj więcej / 0
 WYCIECZKA DO WORD-u I KORONOWA

W dniu 11.05.2017r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do WORD-u w Toruniu. Celem wycieczki było utrwalenie zdobytych przez dzieci wiadomości i umiejętności w ruchu drogowym. Po przywitaniu przez pracownika WORD-u dzieci wysłuchały pogadanki i obejrzały film o bezpiecznym poruszaniu się po mieście. Następnie odbyły się „zajęcia praktyczne” dla dzieci. Uczniowie przebywali w pomieszczeniu z symulatorem przejścia dla pieszych. Uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Wycieczka do WORD-u była dla wszystkich nie lada przeżyciem. Następnie przejechaliśmy do Koronowa. Miejsce magiczne, pełne niesamowitych i ciekawych eksponatów z dawnych czasów, ożywionych przez gospodarzy. Mowa o „Wiosce Ginących Zawodów”. Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z zawodem garncarza – samodzielnie wykonując miseczki lub świeczniki z gliny. Mogli także podziwiać dzieła sztuki wykonane przez miejscowych twórców, którzy z detalami opowiadali o swojej pracy. Następnie wzięli udział w warsztatach wikliniarskich oraz w warsztatach powroźniczych – skręcanie lin konopnych na specjalnych kołowrotach. Dużym powodzeniem cieszył się również sklepik z pamiątkami. Z prezentami dla bliskich i głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy do domu.

Dodał: JM dnia: 25.05.2017 czytaj więcej / 18
 DZIEŃ ZIEMI

Aby uczcić przypadający 22 kwietnia Dzień Ziemi, w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona temuż dniu. Hasło tegorocznej edycji to: „W kierunku natury”. Na początek Maja i Marta przybliżyły całej społeczności szkolnej czym jest Dzień Ziemi. Oddział przedszkolny wystąpił z piosenką „Jeden pstryk”. Uczniowie z poszczególnych klas przygotowali recytacje wierszy poświęconych tematyce ekologiczno – przyrodniczej. Zaprezentowali również piosenki o Ziemi. Wcześniej przeprowadzone zostały w każdej klasie konkursy: Turniej zagadek ekologicznych dla klas I – III i Turniej wiedzy dla klas IV – VI.  Najlepszymi ekologami zostali: Antoni Nadworny – kl. I, Piotr Irwan – kl. II, Daniela Nadworna – kl. III, Maja Krupa – kl. IV, Miłosz Dudziak – kl. V i Zuzanna Rembecka – kl. VI. Pani Dyrektor zwycięzcom wręczyła pamiątkowe dyplomy. Rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny pt. „Bliżej natury”, w którym zwyciężyły: Laura Nelkowska – I miejsce, ex aequo Patrycja Żuk i Patrycja Sodel – II miejsce, Emilia Tkaczyk – III miejsce, Marta Misztal – wyróżnienie. Pani Dyrektor powiedziała kilka słów o naszej przyrodzie, aby o nią dbać i szanować nie tylko od święta.  

Dodał: JM dnia: 27.04.2017 czytaj więcej / 2
 GAZETKA SZKOLNA
Zapraszamy serdecznie do przeczytania pierwszego numeru gazetki szkolnej!

Bursztynek.pl

Dodał: JM dnia: 10.04.2017 czytaj więcej / 1
 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia 21 marca 2017r. obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny połączony z Dniem Samorządności. Rano, przed rozpoczęciem lekcji, uczniom,  na ręce "nowego dyrektora" - zastępcy przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Elizie, został przekazany klucz do szkoły. Uczniowie z SU umieścili dowcipne napisy na salach lekcyjnych, łazienkach, stołówce, np. "Centrum dowodzenia", "Przechowalnia bagażu", "Komnata tajemnic", "Paśnik", "Maglownia". Dzieci z poszczególnych klas wraz z wychowawcami ubrani byli w tonacji wcześniej wylosowanych kolorów. Na sali gimnastycznej odbyły się wesołe, wiosenne rywalizacje klas, w których uczniowie przebierali jedną, wylosowaną osobę za Panią Wiosnę oraz w gazety. Poszczególne klasy wystąpiły w konkursie "Jak oni śpiewają". Najwięcej emocji zapewniła nam klasa VI w występie z piosenką "Przez te oczy zielone". Następnie odbyły się rozgrywki sportowe, które polegały m. in. na wymiataniu gwiazdki śniegowej, sadzeniu i zbieraniu wiosennych kwiatów. Na zakończenie uroczystości wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz zwrócono klucz do szkoły.

Dodał: JM dnia: 31.03.2017 czytaj więcej / 1
 REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

DYREKTOR Szkoły Podstawowej w Bursztynowie 

ogłasza rekrutację do oddziału przedszkolnego

dzieci 3, 4 i 5 letnich na rok szkolny 2017/2018.

Wnioski o przyjęcie dziecka można pobrać i złożyć do 5 kwietnia 2017 roku  

w sekretariacie szkoły.

Dotyczy to również wniosków o kontynuację wychowania przedszkolnego.

Dodał: JM dnia: 19.03.2017 czytaj więcej / 1
 PODSUMOWANIE I SEMESTRU

Podczas uroczystego apelu, w dniu 14 lutego 2017r., podsumowano pierwszy semestr nauki w roku szkolnym 2016/2017. Pani Dyrektor wyróżniła następujących uczniów:

Klasa I:

 

Antoni Nadworny

Paulina Fabrykiewicz 

Oskar Ciarkowski

Julia Walter

Julia Wiśniewska


Klasa II:

Maja Zybała

Julian Adwent

 Klasa III:

Miłosz Kalita

Wiktoria Czarnecka

Daniela Nadworna

Szymon Rosiński

Malwina Szulc

 

Klasa IV:

Emilia Tkaczyk

Laura Nelkowska

Sebastian Zapalski

 

 

Klasa V:

Oskar Rembecki

 

 
Klasa VI:

Michał Lewandowski

Patrycja Sodel

Zuzanna Rembecka

Patrycja Żuk


 

Uczniowie Patrycja Sodel i Michał Lewandowski uzyskali najwyższe średnie ocen, powyżej 5,01 i otrzymali stypendium naukowe.

 

Uczennica ze 100% frekwencją to Wiktoria Czarnecka.

 

Najwyższą średnią ocen w szkole tj. 4,11 uzyskała klasa czwarta i tym samym otrzymała puchar przechodni.

 

 

Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Na zakończenie apelu, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Patrycja Żuk, rozdała pocztę walentynkową.

Dodał: JM dnia: 27.02.2017 czytaj więcej / 1
 BAL KARNAWAŁOWY

W piątek 27 stycznia 2017r. dzieci wzięły udział w balu karnawałowym. Zabawa przebiegała pod hasłem podróży do różnych części świata. Pierwszym przystankiem była Ameryka, gdzie dzieci udzielały odpowiedzi na pytania do quizu o tym kontynencie. Następnie koło taneczne wystąpiło w tańcu kowbojskim. W czasie zabawy odbył sie konkurs "Największy łakomczuch", w którym należało rozwinąć i zjeść cukierka leżącego na talerzyku oraz "Smakosz", gdzie trzeba było rozpoznać owoc lub warzywo smakując je z zamkniętymi oczyma. Podczas balu jury wybrało najpiękniejszy strój karnawałowy. Było to ogromne wyzwanie, gdyż stroje były bardzo różnorodne. Przyznano aż 3 miejsca trzecie (rycerz, policjant i księżniczka) , 3 - drugie (pirat, motyl i Indianka) i 3 - pierwsze (dziewczyna, babcia i Arab). Kolejnym kontynentem była Afryka, gdzie odbył się konkurs "Taniec z kokosem", w którym trzeba było utrzymać balon między czołami. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski pt. "Maska karnawałowa" . Kolejny quiz dotyczył Bieguna Północnego. Aby się "rozgrzać na mrozie" zatańczono "Kaczuszki" oraz Pani Dyrektor poprowadziła "Pociąg". Odbył się konkurs pt. "Kto najdłużej utrzyma się na krze" (taniec na gazecie). Odwiedzając Europę zadano kilka pytań w quizie oraz zatańczono "Krasnoludki". Naszej zabawie przygrywał Dj Sajmon, któremu serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Dodał: JM dnia: 03.02.2017 czytaj więcej / 641

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [aktualne newsy | dodaj news]
 Logo szkoły
 Licznik odwiedzin
 Kalendarz
Październik
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
 Kontakt

Sekretariat Szkoły

tel. 56-466-81-03
kontakt e-mail

 Facebook
 BIP
© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.078 |